www.nsdga.lt
Nacionalinė socialinio darbo su grupėmis asociacija

Apie mus

Nacionalinė socialinio darbo su grupėmis asociacija (NSDGA) įkurta 2015 m. liepos mėn. 16 dieną. Kalbant apie asociacijos ištakas svarbu paminėti jos priešistoriją ir tiesioginį ryšį su Tarptautine socialinio darbo su grupėmis asociacija IASWG (The International Association for Social Work with Groups).

Tarptautinė socialinio darbo su grupėmis asociacija (IASWG) buvo įkurta 1979 metais JAV ir iki šiol yra sėkmingai jungianti draugėn socialinio darbo ir kitų pagalbos profesijų atstovus dirbančius su grupėmis. Šios daugybę pasaulio šalių jungiančios asociacijos tikslas – stiprinti ir tobulinti grupinio darbo praktiką, mokymą, tyrimus ir metodologinę medžiagą.

2012 metais Long Island, Niujorke (JAV) vykusiame kasmetiniame IASWG simpoziume, pirmą kartą dalyvavo Lietuvos atstovė – Jorūnė Vyšniauskytė Rimkienė. Ji vyko kaip socialinio darbo su grupėmis dėstytoja (VDU) bei praktikė. Po metų į kasmetinį asociacijos simpoziumą Bostone jau vyko daugiau naujų narių, kurios taip labai domėjosi socialiniu darbu su grupe – Žaneta Grinkevičiūtė (Šerkšnienė) ir Dovilė Jankūnaitė (Daugelienė). Tuomet simpoziumo metu kolegų buvo pasiūlyta pagalvoti apie rimtesnį, o ne pavienį lietuvių narių dalyvavimą tarptautinės asociacijos veikloje. Tad nuo 2014 metų prisijungus daugiau narių ir tais pačiais metais IASWG Tarybos posėdyje (Kanadoje) pagrindus savo pasiryžimą tapti tarptautinės organizacijos dalimi Lietuvos grupė buvo paskelbta oficialiu IASWG padaliniu. Nuo to laiko Tartptautinės socialinio darbo su su grupėmis asociacijos Lietuvos padalinio vadove ir IASWG tarybos nare tapo Jorūnė Vyšniauskytė Rimkienė, kuria ji yra iki šiol.

Kasmet į asociaciją įstoja naujų narių, šiuo metu Nacionalinė socialinio darbo su grupėmis asociacija jungia 23 narius, kurių didžioji dalis gyvena ir dirba Lietuvoje, (dalis gyvena Islandijoje, Kinijoje).

                                                       Asociacijos nariai